Hakkımızda

1924 yılında merhum Muharrem Sarıgöl tarafından kurulmuş olan firmamız, bugün 4. kuşak aile bireyleri tarafından yönetilmektedir. 40 m² büyüklüğünde bir manifatura dükkanı ile başlayan ticari hayatımız günümüzde beyaz eşya ve elektronik ürünlerin satışı, mobilya ve ev tekstili ticareti, konut inşaat projeleri ve makina imalat olmak üzere 4 ana sektörde devam etmektedir.

Grubumuz, Sarıgöl Dayanıklı Tüketim Malları Ltd Şti ve Sarıgöl Konveyör Sistemleri Ltd Şti olmak üzere iki şirketten meydana gelmektedir. Sarıgöl Dtm Ltd Şti, bünyesinde bayilikler bulunan ve perakende satışlar gerçekleştiren grup firmamızdır. Bu işlere ilaveten firma bünyesinde bulunan arsalar üzerinde konut inşaatları ve satışları devam etmektedir. Bahsi geçen firmamızda inşaat projeleri hariç esas alanlarımızda yaklaşık 40 kişi istihdam etmekteyiz. Firmamızın biri merkez olmak üzere toplam 4 satış mağazası bulunmaktadır. Bunlara ilaveten tüm mal girişlerinin ve sevkiyatının yapıldığı bir depomuz mevcuttur. Şirketimiz bünyesinde iki adet bayiliğimiz bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Koç grubuna bağlı Arçelik bayiliğidir. Bu iş birliği 1958 yılında başlamıştır.

Firmamız Arçelik markasının Giresun Bulancak ve Ordu merkez yetkili satıcısıdır. Diğer bayiliğimiz ise Bellona’dır. Bu işbirliği ise 2000 yılında başlamıştır. Firmamız Bellona markasının Giresun Bulancak ve Giresun merkez yetkili satıcısıdır. Gurubumuzun ikinci şirketi olan Sarıgöl Konveyör Sistemleri Ltd Şti makine imalat sektöründe yer alan bir firmadır. Firmamız yurt içi pazarda lider olması ile birlikte ihracat da gerçekleştirmektedir. Ağırlıklı Avrupa ülkelerine bu ihracatı yapmaktadır. Firmadaki toplam çalışan sayısı 60’dır. Ana imalat konusu metal üzerine imalat yapan firmalara çözümler sunmaktır. Talaşlı imalat yapan firmaların talaşlarının tahliyesi, filtrasyonu ve geri dönüşümü konusunda makinalar üretmektedir. 2008 yılında kurulmuş olan firmamızın fabrikası ve idari binası Giresun’un Bulancak ilçesindedir.